Náš tým

Mgr. et Mgr. Jan Jireš

Narodil jsem se v roce 1985 v Jičíně v dnešním Královéhradeckém kraji. Absolvoval jsem magisterské cykly oborů Historie a Mediální studia a žurnalistika na Masarykově univerzitě. Profesně mám zkušenosti s prací redaktora v populárně-naučných časopisech, odborných magazínech, denním tisku a radničních listech, dále jsem korektorem a webeditorem. V současnosti pracuji jako tiskový mluvčí města Jičín. Tato pozice obnáší komunikaci s veřejností, participační diskuse s občany a redakční činnost v rámci radničního zpravodaje. S Atelierem Amos coby lektor spolupracuji od počátku roku 2017 a specializuji se na víkendové kurzy českého jazyka.

Ze sportovních koníčků mám nejraději jogging, plavání a turistiku, rozhodně ale nepohrdnu ani jinými aktivitami. Volný čas trávím velmi rád s přáteli a rodinou, jsme milovníkem výletů, kávy a gastronomie. Zajímám se o politiku a geografii. Chvíle, kdy jsem o samotě, rád vyplňuji četbou a psaním, miluji však také pasivnější zábavu, především britské a americké sitkomy nebo fantasy či sci-fi filmy. Mým mnohaletým koníčkem je Dračí doupě a mám v oblibě i PC hry či sběratelskou karetní hru Magic: The Gathering. Díky těmto koníčkům jsem v kontaktu nejen s vrstevníky, nýbrž i s mladšími, náctiletými lidmi. Snažím se být tím, na koho se přátelé a známí rádi obrací, protože vědí, že nezklamu, že je podpořím a že se s chutí budu podílet na jejich aktivitách. Ke všemu přistupuji otevřeně a poctivě.

Týká se to mých zálib i mé práce. Jako lektor v Atelieru Amos se snažím v dětech vzbudit zájem o český jazyk. Setkávám se s tím, že ze školních lavic přichází žáci naučení („nadrcení“), čímž chci říct, že sice mají v paměti vrytá pravidla české mluvnice, avšak pouze jako vzorečky, aniž by chápali souvislosti a důvody, například proč se píše „zhlédnout film“, a nikoliv „shlédnout film“.

Vyučuje: český jazyk

Zpět