Návod pro připojení k on-line výuce

Lokalita: nenastavena | Vybrat lokalitu

Pro připojení do on-line učebny budete potřebovat počítač nebo notebook s dostatečně kvalitním internetovým připojením, webovou kamerou, mikrofonem a reproduktory nebo sluchátky. Použití mobilního telefonu není vhodné.

Připojovat se budete přes Microsoft Teams. Instalace aplikace Microsoft Teams sice není nutná, lze se bez problémů připojit i pomocí některých webových prohlížečů (např. Google Chrome nebo Microsoft Edge), přesto však instalaci v některých případech doporučujeme. Důvodem jsou vylepšené funkce, např. možnost vidět současně lektora i sdílenou tabuli bez nutnosti přepínání mezi nimi.

Microsoft Teams budete využívat v režimu hosta, bez registrace a přihlašování.

Podle potřeby postupujte podle té ze tří níže uvedených variant, která odpovídá Vaší situaci a požadavkům.

1. Instalace a první připojení přes aplikaci Microsoft Teams

 1. Otevřete ve webovém prohlížeči doručený odkaz pro připojení do požadované on-line učebny (kliknutím na odkaz nebo jeho zkopírováním do adresového řádku prohlížeče a stiskem Enter).
 2. Na stránce, která se objeví, klikněte na tlačítko „Stáhnout aplikaci pro…“ (např. „Stáhnout aplikaci pro Windows“).
 3. Po stažení aplikaci otevřete (spusťte), tím je zahájena instalace, která může trvat několik minut.
 4. Po skončení instalace je zobrazeno okno pro připojení do on-line učebny. Sem zadáte celé svoje jméno a příjmení a stisknete tlačítko „Připojit se“. Pokud se objeví okno s požadavkem povolení přístupu pro aplikaci, vše povolte. Nyní vyčkejte, než Vám potvrdíme přístup do hodiny.
 5. Jakmile vstoupíte do hodiny, máte možnost, podle pokynů lektora, zapnout, resp. vypnout, mikrofon nebo kameru (tlačítka s ikonami kamery a mikrofonu v liště v dolní části aplikace). Pokud lektor např. vysílá obraz kamery a současně sdílí tabuli, vidíte jeden obraz v detailu a druhý v náhledu v dolní části okna. Zobrazení detailu a náhledu můžete zaměnit kliknutím na náhled.
 6. Pokud by vznikl náhodou problém s aplikací, např. s kamerou nebo mikrofonem, můžete se zkusit odpojit a pak znovu připojit.
 7. Po skončení hodiny schůzku opustíte stisknutím tlačítka s ikonou červeného sluchátka (Zavěsit).

2. Připojení přes aplikaci Microsoft Teams, kterou již máte nainstalovanou

 1. Otevřete ve webovém prohlížeči odkaz pro připojení do požadované on-line učebny (kliknutím na odkaz nebo jeho zkopírováním do adresového řádku prohlížeče a stiskem Enter).
 2. Na stránce, která se objeví, klikněte na tlačítko „Spustit aplikaci Microsoft Teams“, případně „Otevřít aplikaci Teams“.
 3. Po spuštění aplikace je zobrazeno okno pro připojení do on-line učebny. Sem zadáte celé svoje jméno a příjmení a stisknete tlačítko „Připojit se“. Nyní vyčkejte, než Vám potvrdíme přístup do hodiny.
 4. Jakmile vstoupíte do hodiny, máte možnost, podle pokynů lektora, zapnout, resp. vypnout, mikrofon nebo kameru (tlačítka s ikonami kamery a mikrofonu v liště v dolní části aplikace). Pokud lektor např. vysílá obraz kamery a současně sdílí tabuli, vidíte jeden obraz v detailu a druhý v náhledu v dolní části okna. Zobrazení detailu a náhledu můžete zaměnit kliknutím na náhled.
 5. Pokud by vznikl náhodou problém s aplikací, např. s kamerou nebo mikrofonem, můžete se zkusit odpojit a pak znovu připojit.
 6. Po skončení hodiny schůzku opustíte stisknutím tlačítka s ikonou červeného sluchátka (Zavěsit).

3. Připojení přes prohlížeč bez nutnosti instalace aplikace Microsoft Teams

Některé prohlížeče tuto možnost nepodporují, jedná se např. o prohlížeč Safari.

 1. Otevřete ve webovém prohlížeči (např. Google Chrome nebo Microsoft Edge) odkaz pro připojení do požadované on-line učebny (kliknutím na odkaz nebo jeho zkopírováním do adresového řádku prohlížeče a stiskem Enter).
 2. Na stránce, která se objeví, stiskněte tlačítko „Pokračovat v tomto prohlížeči“, případně „Používat Teams v Microsoft Edgi“ (pokud máte nainstalovaný Microsoft Edge). Pokud se objeví v průběhu připojování dotaz na povolení přístupu ke kameře, resp. k mikrofonu, tak vše povolte.
 3. Nyní je zobrazeno okno pro připojení do on-line učebny. Sem zadáte celé svoje jméno a příjmení a stisknete tlačítko „Připojit se“. Nyní vyčkejte, než Vám potvrdíme přístup do hodiny.
 4. Jakmile vstoupíte do hodiny, máte možnost, podle pokynů lektora, zapnout, resp. vypnout, mikrofon nebo kameru (tlačítka s ikonami kamery a mikrofonu v liště v dolní části aplikace). Pokud lektor např. vysílá obraz kamery a současně sdílí tabuli, vidíte jen jedno z toho. Přepínat se můžete mezi oběma zobrazeními kliknutím na ikonu lektora v dolní části obrazovky.
 5. Pokud by vznikl náhodou problém s aplikací, např. s kamerou nebo mikrofonem, můžete se zkusit odpojit a pak znovu připojit.
 6. Po skončení hodiny schůzku opustíte stisknutím tlačítka s ikonou červeného sluchátka (Zavěsit).

Výběr lokality

Naše kurzy a akce nabízíme v Praze a Brně. Vyberte si prosím lokalitu, o kterou máte zájem. Výběr můžete kdykoli změnit pomocí odkazu v horní části každé stránky.

Používáme cookies

Cookies jsou soubory, které se při návštěvě webu ukládají do Vašeho zařízení. Podílejí se na správném fungování webu, pomáhají nám v analýze chování uživatelů a tím i ke zlepšování našich stránek, umožňují zobrazení personalizovaného obsahu a cílení marketingových aktivit.Podrobné nastavení